×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱ فروردین - ۱۳۹۸  
false
loading...
جایگاه تبلیغات محتوایی
false

 

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، مریم شفیعی روشندل وحافظ کل قرآن و نماینده کشورمان که در سیزدهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کشور اردن ویژه بانوان موفق به کسب رتبه سوم در رشته حفظ کل قرآن کریم شده است، بامداد امروز وارد کشور مان شد.
وی در گفتگویی مسابقات بین‌المللی اردن را راحت‌تر از مسابقات سراسری قرآن کشورمان دانست و اظهار کرد: در مسابقات کشوری رقابتی سخت بین متسابقین در جریان است.
نماینده کشورمان در سیزدهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کشور اردن وضعیت داوری مسابقات بین‌المللی اردن را نامناسب توصیف کرد و گفت: با همکاری سفارت ایران در اردن قوانین مسابقات برای ما ترجمه شد درحالیکه تا روز مسابقات قوانین برای ما ترجمه نشده بود.
شفیعی که به کودکان و علاقه‌مندان به قرآن کریم به‌صورت مجازی آموزش می‌دهد، تصریح کرد: باید بستری برای روشندلان فراهم شود تا اگر این عزیزان علاقه‌ای به حفظ قرآن دارند با برگزاری کلاس علاقه و انگیزه پیدا کنند.
وی خاطرنشان کرد: مسئولان قرآنی باید برای متسابقینی که به مسابقات بین‌المللی اعزام می شوند، قبل از مسابقات کلاسی برگزار کنند تا با آنها با آمادگی وارد مسابقات شوند.
نماینده کشورمان در سیزدهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کشور اردن درباره فرآیند حفظ قرآن توسط خودش گفت: ابتدا در ۵ سالگی سرودهای زیادی را حفظ و زمزمه می‌کردم و با ورودم به دبستان به حفظ قرآن روی آوردم؛ از سوره‌های کوچک شروع کردم و بدون استاد در خانه همراه با ضبط صوت و نوارهای حفظ قرآن را ادامه دادم.
شفیعی یاداور شد: ابتدا حفظم مداوم نبود و تا دوران پیش‌دانشگاهی ۱۵ جزء را حفظ کردم و با ورود به دوره پیش‌دانشگاهی به‌صورت مداوم کمتر از یک سال توانستم حفظ قرآن را به اتمام برسانم.
در سیزدهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کشور اردن نمایندگان کشورهای الجزایر، اندونزی، ایران، مصر و عربستان، مقام اول تا پنجم را در این مسابقات کسب کردند و در مراسم اختتامیه از آنان تجلیل به عمل آمد.
مسابقات قرآن کشور اردن ویژه بانوان از روز ۲۸ اسفند ماه طی مراسمی آغاز و در تاریخ ۴ فروردین ماه پس از مراسم اختتامیه، پایان یافت.
همچنین مراسم استقبال از مریم شفیعی در زادگاه این بانو در ایلام برگزار می‌شود.

true
false
false
false

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

true

به کانال ما در تلگرام بپیوندید