×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۶ آبان - ۱۳۹۸  
false
جایگاه تبلیغات محتوایی
true
رفتار مجاهدانه امام حسین(ع)الگویی تمام عیار و درس آموز برای حق طلبان و آزادیخواهان

 

دکتر عبدالوحید فیاضی؛ معاونت توسعه، پشتیبانی و مدیریت منابع دانشگاه مذاهب اسلامی در یادداشتی ضمن تبریک سالروز ولادت سالار شهید حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و گرامیداشت روز پاسدار، اقدام وقیحانه و مواضع نابخردانه دولت آمریکا در قبال سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را نشان دهنده ی فرا رسیدن غروب قدرت استکبار در جهان امروز عنوان کرد

مشروح این یادداشت را در ادامه می خوانید:

سوم شعبان سالروز میلاد با سعادت سالار شهیدان امام حسین علیه السلام و روز پاسدار نامگذاری شد و وجه تسمیه این نامگذاری ناظر به اهمیت این نهاد مقدس برخاسته از آرمانهای اساسی انقلاب اسلامی است. امام حسین علیه السلام در حلقه ولایت و امامت نگین درخشانی است که هیچگاه یادش از ذهن تاریخ بشریت حذف نگشته و نامش از زبان‌ها نمی‌افتد، چرا که خون بناحق ریخته او و یارانش ضامن بقا و حیات اسلام و قرآن و رفتار مجاهدانه اش الگویی تمام عیار و درس آموز برای حق طلبان و آزادیخواهان در طول تاریخ است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز که در ابتدایی ترین روزهای شکل‌گیری انقلاب پدید آمده است از همان روز آغازین در مقابله با ضد انقلاب ها و اشرار داخلی در غرب و شمال کشور حرکت مجاهدانه و حق طلبانه اش را آغاز و آنگاه در طول ۸ سال دفاع مقدس توانسته است در عداد مجاهدان فی سبیل الله و در شمار شهادت طلبان عاشقی قرار گیرد که درس آزادی و ایثار را از آموزگار بزرگ شهادت حسین بن علی علیه السلام آموخته اند.

دشمنان دیرینه کشور سپاه را خاری در چشم خود می بینند
پس از خاتمه جنگ نابرابر متجاوزان، رویکرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کشور رویکردی توسعه محور در بخش‌های مختلف آبادانی و یا ارتقاء مولفه های فرهنگی، علمی و دینی بوده است که بحمدالله توانسته به میزانی موثر واقع شود که امروز دشمنان دیرینه کشور سپاه را خاری در چشم خود می بینند.

دفاع از مستضعفین عالم و ایجاد امید در جهان اسلام، سپاه را در چشم ملت ایران و ملت های منطقه و مستضعفان عزیز تر کرده است

توفیقات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عرصه بین المللی و دفاع از حقوق مستضعفین عالم و ایجاد امید در جامعه جهانی اسلام عزیز در خاورمیانه و حتی اقصی نقاط عالم نقطه عطفی است که سپاه را در چشم ملت ایران و ملت های منطقه و مستضعفان عزیز تر کرده است. حتی آنان که در داخل، گاهی سپاه را با طعنه ها و کنایه ها دانسته یا نادانسته تضعیف کرده اند امروز بر این باورند که نقش سپاه در تحولات بین المللی از جمله مبارزه با داعش و گروه‌های انحرافی و تکفیری، آن را به علمداری پیروز و امید آفرین برای مستضعفین عالم تبدیل کرده است. از سوی دیگر حضور سپاه در حوادث داخلی از جمله حادثه سیل اخیر در استان های مختلف، این نهاد مقدس را موفق تر و دلسوز تر از هر ارگان و نهاد امدادی دیگر و البته در کنار شان، نمایان تر کرده است.

اقدام دولت آمریکا، موفقیت سپاه در دفاع از آرمان های انقلاب را نشان داد

اقدام جاهلانه عصبانیت آمیز دولت آمریکا و رئیس جمهور هرزه آن کشور نشان داد سپاه پاسداران بیش از هر زمانی امروز پاسدار انقلاب اسلامی است و در مأموریت مقدس دفاع  از آرمان‌های انقلاب اسلامی موفق بوده است. این اقدام آمریکا امروز ما را بیش از هر زمان به یاد جمله تاریخی شهید مظلوم بهشتی می اندازد که فرمود:” آمریکا از ما عصبانی باش از این عصبانیت بمیر” و پیام روشن روز میلاد امام حسین علیه السلام و روز پاسدار امسال همین جمله تاریخی است و چنین مواضع نابخردانه ای نشان دهنده ی فرا رسیدن غروب قدرت استکبار در جهان امروز است.

انتشار: کوروش جم

true
false
true
true

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

true

به کانال ما در تلگرام بپیوندید