×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۶ آبان - ۱۳۹۸  
false
جایگاه تبلیغات محتوایی
true
دیدار وزیر خارجه جمهوری آذربایجان با دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران

 

به گزارش اینترآذ، علی شمخانی در این دیدار با اشاره به اشتراکات تاریخی، فرهنگی و مذهبی میان دو کشور همسایه اظهار داشت: توسعه روابط همه جانبه بویژه ارتقا مناسبات اقتصادی میان تهران و باکو خواست و اراده مردم و رهبران دو کشور بوده و به نفع امنیت و ثبات در منطقه است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران  با بیان اینکه مرزهای مشترک فرصتی ارزشمند و دروازه‌های صلح و دوستی میان دو کشور است، افزود: ظرفیت‌های فراوانی برای افزایش سطح تعاملات تجاری میان دو کشور وجود دارد که می‌تواند موجب رفاه، ثبات و امنیت دو کشور شود.

وی خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران برای رفع موانع تحقق توافقات جامع میان دو کشور آمادگی کامل دارد.

علی شمخانی گفت: تکمیل راه آهن شمال-جنوب برای منطقه و نیز آذربایجان به لحاظ پیشبرد توافقات و همکاری‌های تجاری و اقتصادی بسیار ضروری بوده و موجب توسعه همکاری‌های مشترک در زمینه‌های ترانزیت و حمل و نقل خواهد شد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت روابط گرم و دوستانه ایران و آذربایجان علیه هیچ کشوری نبوده و هرگز تحت تأثیر عوامل مخرب منطقه‌ای و فرامنطقه ای قرار نخواهد گرفت.

«المار محمد یار اف» وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار با اثربخش خواندن گفتگوهای صورت گرفته میان مقامات دو کشور گفت: جمهوری آذربایجان مایل به افزایش مبادلات و همکاری‌های همه جانبه با ایران بوده و در این مسیر از ابتکارات و پیشنهادات ارائه شده استقبال می‌نماید.

وی افزود: باکو به روند ارتقا همکاری‌های اقتصادی با تهران ادامه خواهد داد و تحریم‌ها نمی‌تواند بر روابط خوب دو کشور اثر منفی داشته باشد.

انتشار خبر: کوروش جم

 

true
false
true
true

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

true

به کانال ما در تلگرام بپیوندید