روسیه حملات هوایی در سوریه را ادامه خواهد داد

سرگئی لاوروف،وزیر امور خارجه ی روسیه می گوید حملات هوایی علیه گروههای تروریستی در سوریه تا نا بودی کامل این گروهها ادامه خواهد داشت و به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی متوقف نخواهد شد.
به گزارش بی بی سی ،این اظهارات وزیر امور خارجه ی روسیه در پاسخ به در خواستی است که آمریکا از روسیه در مورد توقف بمباران گروههای مخالف دولت سوریه انجام داده بود و این در حالی است که مذاکرات حل بحران سوریه هم اکنون در ژنو در حال برگذاری است.
هیات شرکت کننده مخالفان دولت سوریه در اعتراض به بمباران هوایی روستایی در حوالی شهر حلب در نشست روز سه شنبه حضور پیدا نکردند و این حمله را کشتاری وحشیانه توصیف کرده اند.
مذاکرات ژنو در حالی در حالبرگزاری است که هم اکنون نیروهای دولت سوریه همچنان به پیشرفت های خود در نقاط مختلف این کشور ادامه می دهند و همچنین در حین این حملات نیرو های سوری موفق شده اند چندین نقطه ی کلیدی شامل چند روستا را در شمال شهر حلب از دست شورشی ها خارج کرده و به روستاهای شیعه نشین که دو سال اخیر را توسط مخالفان دولت سوریه در محاصره شده بودند نزدیک تر شوند.
آنها ابراز امید واری کرده اند که شمال شهر حلب که در دست شورشیان است،ممکن است در آینده ی نزدیک به محاصره ی نیرو های بشار اسد در آید.
نماینده ی ویژه ی سازمان ملل متحد برای حل بحران سوریه میگوید هیچگونه اعتمادی میان نمایندگان دولت سوریه و مخالفان در نشست ژنو وجود ندارد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.