ظریف:مردم سوریه خود قادر به تصمیم گیری دز مورد آینده ی خود هستند،با موگرینی پیرامون اجرای برجام دیدار خواهم کرد

محمد جواد ظریف،وزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد:مردم سوریه نیاز به وکیل وسیع ندارند و خودشان قادر به تصمیم‌گیری هستند.

وزیر امور خارجه ی کشورمان ضمن ورود به بلژیک در پاسخ به ادعاهای اخیر بعضی کشورها برای اعزام نیرو به سوریه گفت: پر واضح است که این حرف‌ها فقط شعار تبلیغاتی است،امکانات و قابلیت های کشورها کاملا مشخص است و با  بلوف‌ تبلیغاتی کاری از پیش نخواهند برد. این ادعاهای دروغین فقط سبب افزایش تنش ها خواهد شد.

وی اضافه کرد: ضروری است تا همسایگان ما واقعیات را قبول کنند و به آن تن دهند و بپذیرند که  تصمیم‌گیری برای مردم سوریه را کنار بگذارند،تصمیمات را باید خود مردم سوریه بگیرند.

وی در باره ی سفرش به بروکسل اینطور توضیح داد: یک همکاری همه‌جانبه در حوزه های مختلف بین ایران و اتحادیه اروپا شروع خواهد شد. وی اضافه کرد: علاوه بر نشست های  دو جانبه باید در مورد نکات مربوط به اجرای کامل برجام با اتحادیه اروپا که خانم موگرینی مسئولیت هماهنگی کمیسیون مشترک را دارد، بحث و تبادل نظر داشته باشم.

وزیر امور خارجه ی کشورمان ضمن ابراز امیدواری نسبت به آینده ی برجام و نیز خشنودی از پیشرفتهای صورت گرفته مربوط به سرویس بانکی سوییفت اظهار کرد: در سایر زمینه‌ها  با توجه به این که تحریم‌های غیرقانونی ایالات متحده چندین سال پا بر جا بوده اند،برای برداشتن آنها نیاز به تعامل دو طرفه میان ایران و اتحادیه ی اروپاست و هر دو طرف از برداشتن این تحریمها ذی نفع خواهند بود

وزیر خارجه تصریح کرد: در بحث کشور سوریه و شکل دادن یک جبهه هماهنگ برای مقابله با داعش و سایر گروه‌های تروریستی بحث دیگری است که ما در نشست مونیخ توانستیم  به یک تفاهم برسیم و اینها مواضعی است که ایران اماه هاست بر آنها تاکید داشته است.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.