×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۶ خرداد - ۱۳۹۷  
false
جایگاه تبلیغات محتوایی
false

محمد جواد ظریف،وزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد:مردم سوریه نیاز به وکیل وسیع ندارند و خودشان قادر به تصمیم‌گیری هستند.

وزیر امور خارجه ی کشورمان ضمن ورود به بلژیک در پاسخ به ادعاهای اخیر بعضی کشورها برای اعزام نیرو به سوریه گفت: پر واضح است که این حرف‌ها فقط شعار تبلیغاتی است،امکانات و قابلیت های کشورها کاملا مشخص است و با  بلوف‌ تبلیغاتی کاری از پیش نخواهند برد. این ادعاهای دروغین فقط سبب افزایش تنش ها خواهد شد.

وی اضافه کرد: ضروری است تا همسایگان ما واقعیات را قبول کنند و به آن تن دهند و بپذیرند که  تصمیم‌گیری برای مردم سوریه را کنار بگذارند،تصمیمات را باید خود مردم سوریه بگیرند.

وی در باره ی سفرش به بروکسل اینطور توضیح داد: یک همکاری همه‌جانبه در حوزه های مختلف بین ایران و اتحادیه اروپا شروع خواهد شد. وی اضافه کرد: علاوه بر نشست های  دو جانبه باید در مورد نکات مربوط به اجرای کامل برجام با اتحادیه اروپا که خانم موگرینی مسئولیت هماهنگی کمیسیون مشترک را دارد، بحث و تبادل نظر داشته باشم.

وزیر امور خارجه ی کشورمان ضمن ابراز امیدواری نسبت به آینده ی برجام و نیز خشنودی از پیشرفتهای صورت گرفته مربوط به سرویس بانکی سوییفت اظهار کرد: در سایر زمینه‌ها  با توجه به این که تحریم‌های غیرقانونی ایالات متحده چندین سال پا بر جا بوده اند،برای برداشتن آنها نیاز به تعامل دو طرفه میان ایران و اتحادیه ی اروپاست و هر دو طرف از برداشتن این تحریمها ذی نفع خواهند بود

وزیر خارجه تصریح کرد: در بحث کشور سوریه و شکل دادن یک جبهه هماهنگ برای مقابله با داعش و سایر گروه‌های تروریستی بحث دیگری است که ما در نشست مونیخ توانستیم  به یک تفاهم برسیم و اینها مواضعی است که ایران اماه هاست بر آنها تاکید داشته است.

به اشتراک بگذارید...

false
false
false
false

دیدگاه بگذارید

Be the First to Comment!

Notify of
avatar

true

به کانال ما در تلگرام بپیوندید