×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

عضویت در کانال تلگرام جذابترین اخبار روز
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۳ بهمن - ۱۳۹۶  
false
loading...
false

شبکه‌ اینترنت ۲ نوعی از اینترنت است که برای استفاده در موارد تحقیقاتی طراحی شده است، این شبکه توانایی انتقال داده ها را با سرعتی معادل ۱۰ تا ۱۰۰ گیگابیت در ثانیه را دارد.آمریکا از ۱۹ سال پیش شبکه‌ای به نام اینترنت۲ را ایجاد کرد. اینترنت۲ نوعی شبکه‌ی WAN است که توانایی ارائه سرعت ۱۰ تا ۱۰۰ گیگابیت در ثانیه را داراست ولی شبکه مذکور برای کاربران عادی قابل دسترسی نیست. اینترنت۲ در سال ۱۹۹۶، با جدایی شاخه های تجاری و غیر تجاری از هم و با همکاری محققین ۳۴ دانشگاه در آمریکا ایجاد شد.
هدف از طراحی این نوع اینترنت، ارائه پهنای باندی قابل‌اعتماد، امن و اختصاصی برای حمایت از جوامع پژوهشی،تحقیقاتی و آموزشی است. این امر باعث توسعه فناوری‌های اینترنت شده است. ایندستاورد توسط گروهی از محققین، پژوهشگران،جوامع آموزشی، صنعت و دولت حمایت شده است. دفتر مرکزی اینترنت۲ در شهر آن آربور ایالت میشیگان قرار دارد. همچنین دفاتر دیگر این شرکت درپاتخت این کشور-واشنگتن دی سی- امری ویل و کالیفرنیا قرار دارند.
بر اساس آخرین آمار گزارش شده از کشور آمریکا در ماه ژانویه سال ۲۰۱۶، این شبکه بیش از هزار عضو را به خود اختصاص داده است.
اعضای اینترنت۲ به این شرح می باشد: ۲۸۲ آموزش عالی ایالت‌های آمریکا ،۸۶ شرکت صنعتی ،۶۶ عضو وابسته، از جمله سازمان‌های دولتی ،۴۲ شبکه‌ی آموزش دولتی و محلی و بیش از ۶۵ شرکت تحقیقاتی بین‌المللی به نمایندگی از ۱۰۰ کشور

این شبکه‌ با استفاده از فیبر نوری ودر لایه‌ی سوم اینترنت قابل ارائه است. این شبکه توانایی ایجاد سرعت ۴۰۰ گیگابیت در ثانیه را داراست. سرعت دانلود در این شبکه از ۱۰ تا ۱۰۰ گیگابیت در ثانیه محاسبه می شود.

به اشتراک بگذارید...

false
false
false
false

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه on "اینترنتی با سرعت ۴۰۰ گیگابایت در ثانیه!"

Notify of
avatar
Sort by:   newest | oldest | most voted
حسن
Guest

واقعا جالبه اگر روزی به این سرعت بخواییم برسیم!!

wpDiscuz

true