اینترنتی با سرعت ۴۰۰ گیگابایت در ثانیه!

شبکه‌ اینترنت ۲ نوعی از اینترنت است که برای استفاده در موارد تحقیقاتی طراحی شده است، این شبکه توانایی انتقال داده ها را با سرعتی معادل ۱۰ تا ۱۰۰ گیگابیت در ثانیه را دارد.آمریکا از ۱۹ سال پیش شبکه‌ای به نام اینترنت۲ را ایجاد کرد. اینترنت۲ نوعی شبکه‌ی WAN است که توانایی ارائه سرعت ۱۰ تا ۱۰۰ گیگابیت در ثانیه را داراست ولی شبکه مذکور برای کاربران عادی قابل دسترسی نیست. اینترنت۲ در سال ۱۹۹۶، با جدایی شاخه های تجاری و غیر تجاری از هم و با همکاری محققین ۳۴ دانشگاه در آمریکا ایجاد شد.
هدف از طراحی این نوع اینترنت، ارائه پهنای باندی قابل‌اعتماد، امن و اختصاصی برای حمایت از جوامع پژوهشی،تحقیقاتی و آموزشی است. این امر باعث توسعه فناوری‌های اینترنت شده است. ایندستاورد توسط گروهی از محققین، پژوهشگران،جوامع آموزشی، صنعت و دولت حمایت شده است. دفتر مرکزی اینترنت۲ در شهر آن آربور ایالت میشیگان قرار دارد. همچنین دفاتر دیگر این شرکت درپاتخت این کشور-واشنگتن دی سی- امری ویل و کالیفرنیا قرار دارند.
بر اساس آخرین آمار گزارش شده از کشور آمریکا در ماه ژانویه سال ۲۰۱۶، این شبکه بیش از هزار عضو را به خود اختصاص داده است.
اعضای اینترنت۲ به این شرح می باشد: ۲۸۲ آموزش عالی ایالت‌های آمریکا ،۸۶ شرکت صنعتی ،۶۶ عضو وابسته، از جمله سازمان‌های دولتی ،۴۲ شبکه‌ی آموزش دولتی و محلی و بیش از ۶۵ شرکت تحقیقاتی بین‌المللی به نمایندگی از ۱۰۰ کشور

این شبکه‌ با استفاده از فیبر نوری ودر لایه‌ی سوم اینترنت قابل ارائه است. این شبکه توانایی ایجاد سرعت ۴۰۰ گیگابیت در ثانیه را داراست. سرعت دانلود در این شبکه از ۱۰ تا ۱۰۰ گیگابیت در ثانیه محاسبه می شود.


دیدگاه برای “اینترنتی با سرعت ۴۰۰ گیگابایت در ثانیه!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.