×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۴ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
false
جایگاه تبلیغات محتوایی
true
آیا اکانت های خصوصی اینستاگرام واقعا خصوصی هستند؟

techzoom.ir تک‌زوم : بر اساس گزارشی که توسط Quartz منتشر شد، تا به اینجا برخی عکس های موجود در اکانت های خصوصی اینستاگرام از طریق لینک های مشخصی برای همه قابل مشاهده بود.

در ادامه مطلب با تک زوم همراه باشید.

این باگ امنیتی که با همکاری Quartz برطرف شد، باعث می شد تصویر های موجود در اکانت های عمومی که به اکانت خصوصی تغییر می یافتند، با استفاده از لینک های قبلی شان همچنان قابل دسترس باشند.

این ایراد امنیتی در تضاد آشکار با قوانین و مقررات اینستاگرام نبود، ولی توانست افراد زیادی را که اکانت عمومی شان را به اکانت خصوصی تغییر داده بودند تا هر کسی تصاویر شان را نبیند، نگران کند.

قبل از رفع این باگ، اگر شما لینکی عمومی برای یکی از تصاویر تان داشتید، حتی بعد از تغییر دادن اکانت تان به اکانت خصوصی نیز امکان مشاهده آن تصویر با استفاده از آن لینک وجود داشت.

دلیل اصلی وجود چنین باگی را می توان در مشکلات به اشتراک گذاری تصاویر اینستاگرام جستجو کرد. بسیاری از پلتفرم های دیگر مانند توییتر اجازه قرار دادن تصاویر اینستاگرام را نمی دهند، به همین دلیل اینستاگرام مجبور است برای این که تصاویرش را در دیگر پلتفرم ها به نمایش بگذارد، لینکی از آن تصاویر را منتشر کند.

در هر حال، به نظر می رسد این ایراد اکنون رفع شده است و نیازی به نگرانی نیست. امیدواریم همین طور باشد و در ادامه باگ های بیشتری در همین مورد ظاهر نشوند.

true
false
true
true

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

true

به کانال ما در تلگرام بپیوندید