×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱ مرداد - ۱۳۹۷  
false
جایگاه تبلیغات محتوایی
false

طبق اعلام بلومبرگ، سازمان حفاظت حمل و نقل دولت آمریکا در حال تحقیق در مورد سقوط یکی از هواپیما های خورشیدی گوگل می باشد. این هواپیما که Solara 50 نام داشت، در ۱ می اندکی پس از برخاست در نیومکزیکو سقوط کرده و تلفات جانی نداشته است.

گوگل این هواپیما را با استفاده از شرکت Titan (که چند وقت پیش خریده بود) تولید کرده بود. دلیل تولید این پرنده ۵۰ متری، ایده بلند پروازانه گوگل برای ارائه اینترنت جهانی با استفاده از پهپاد های پرنده در استراتوسفر بود.

Solara 50 در روی بال های خود به سلول های خورشیدی مجهز است و این امکان را دارد که انرژی تولید شده با استفاده از آن ها را در باتری هایی ذخیره سازی کند. در این صورت قادر خواهد بود حتی در شب نیز به پرواز خود ادامه دهد.

البته نمونه نهایی این هواپیمای خورشیدی بزرگ تر از نمونه سقوط کرده خواهد بود چون باید قابلیت حمل تجهیزات مخابراتی سنگین را نیز داشته باشد.

شرکت Titan در گذشته نمونه کوچکتری نیز با نام Solara 10 تولید و آزمایش کرده بود. به نظر می رسد با پیشرفت پروژه، قصد دارند رفته رفته سایز پرنده غول پیکر خود را افزایش دهند تا بتوانند به حد مورد نیاز برسند.

یکی از سخنگو های گوگل در این مورد اعلام کرد: ” با این که نمونه اولیه هواپیما سقوط کرد، ولی ما هنوز خوشبین هستیم که بتوانیم با استفاده از هواپیما های خورشیدی اتصال به اینترنت را امکان پذیر کنیم. قسمتی از تولید یک تکنولوژی جدید این است که بتوانید با سختی های راه کنار بیایید. ”

شرکت Titan این هفته از سیستم دیگری به نام Project Loon که بر پایه استفاده از بالون بود، پرده برداری کرد.

به اشتراک بگذارید...

false
false
false
false

دیدگاه بگذارید

Be the First to Comment!

Notify of
avatar

true

به کانال ما در تلگرام بپیوندید