×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱۷ مهر - ۱۳۹۸  
false
جایگاه تبلیغات محتوایی
true
کیف دستی خبرنگار بیمه در شب گرامیداشت روز خبرنگار در باغ کتاب تهران به سرقت رفت

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی کافه دانش، شامگاه چهارشنبه ۱۶ مرداد ماه ۹۸، در شب مراسم تجلیل از خبرنگاران توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران که به مناسبت گرامیداشت ۱۷ مرداد و سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران نیز است، کیف دستی خبرنگار تخصصی حوزه بیمه، در کمال ناباوری به سرقت رفت.

 

شب خوبی برای اهالی رسانه رقم نخورد
این آیین که به میزبانی بیمه مرکزی و به همراهی تعدای از شرکت های بیمه ای کشور، در باغ کتاب تهران برپا شده بود، بعد از پذیرش خبرنگاران در جایگاه تعبیه شده در ضلع شرقی مجموعه بزرگ باغ کتاب تهران، اهالی رسانه و میهمانان دعوت شده به این مراسم، با بن بلیت هایی که برای آنها اختصاص داده شده بود، برای تماشای فیلم سینمایی تگزاس ۲ به سالن سینمایی مجاور هدایت شدند.

بعد از پایان نمایش فیلم که تا ساعت نه شب به طول انجامید، خبرنگاران به اتفاق رئیس کل بیمه مرکزی، جمعی از مدیران بیمه ای کشور، میهمانان ویژه و اصحاب رسانه، برای صرف شام به رستوران ضلع غربی باغ کتاب تهران عزیمت کردند.
ازدحام جمعیت از همان ابتدا آنچنان زیاد بود، که جایی برای تردد و سوزن انداختن نبود. در ادامه، شوربختانه برخورد نامناسب مدیریت این رستوران که تا پایان مراسم نیز تداوم داشت، برای اهالی رسانه خاطره خوشی را رقم نزد.

 

خبرنگاران به خاطر مشکل فضا در داخل و بیرون رستوران، برای صرف شام روی میزهای تعبیه شده، مشکلات فراوان داشتند. هر کدام از حاضرین هم که می خواست، غذای بیرون بر بگیرد، یا باید در صف طولانی جلوی پیشخوان مدت ها به انتظار بنشیند و یا با جواب منفی از سوی مدیریت رستوران روبرو می شد.

 

گل بود و به سبزه نیز آراسته شد
این نوع مدیریت، از همان ابتدا هم صحنه خوبی را برای خبرنگاران که قرار بود شب آرام و شادی را در کنار هم سپری کنند، به نمایش نگذاشت.
بی تدبیری و نبود آگاهی از توانایی مدیریت این رستوران، در پایان حادثه تلخی را برای یکی از این خبرنگاران رقم زد.

 

تقریبا در پایان این مراسم، کیف دستی یکی از خبرنگاران که محتویات فراوانی از جمله دوربین عکاسی، تلفن همراه، هدایای نقدی و غیر نقدی، مدارک شخصی، پاوربانک، دفترچه بانکی و غیره داشت، در مقابل چشمان حیرت زده اش به سرقت رفت.

 

وقتی صاحب کیف، که چند لحظه برای گرفتن هدیه روز خبرنگار، به جایگاه تعبیه شده کنار رستوران رفته بود، به محض برگشت و مراجعه به محل کیفش در داخل رستوران، اثری از آن ندید و جستجوی هراسان و بی امان اش برای یافتن آن آغاز شد. ایشان هر کسی را سر راهش می دید، جویای کیف دستی اش می شد، ولی دریغ از کوچکترین نشانه ای…؟!

 

این خبرنگار مالباخته، وقتی به مدیریت رستوران مراجعه نمود و گزارش اعلام سرقت کرد، به جای احساس همدری و دعوت به آرامش و پیگری موضوع پیش آمده، با بی مهری شدید وی و کارکنانش روبرو گردید.
در ادامه و با اصرار فراوان خبرنگار مذبور، برای چک کردن دوربین های داخل و بیرون رستوران، با جواب منفی و سربالای این مجموعه روبرو شد.
در کمال ناباوری اعلام کردند، دوربین های رستوران خاموش و فقط دکور هستند!!!

 

دوربین های مدار بسته رستوران خاموش و فقط دکور بودند!!!
مدیریت رستوران به نماینده تیم حراست باغ کتاب تهران نیز اعلام کردند، دوربین های مدار بسته رستوران همگی خاموش و فقط دکور هستند!!!
چه انتظاری می شود از مجموعه ای که نه توان ارائه خدمات درست، نه داشتن مدیریت صحیح، نه فرهنگ مناسب برخورد و اکرام با میهمانان و نه داشتن امنیت حراستی و حفاظتی کامل.
کار وقیح مدیریت این رستوران به جایی می رسد، که مقابل چشمان تعداد زیادی از کارکنان اداری بیمه مرکزی و تیم حراست باغ کتاب تهران، تعداد زیادی از کارکنان مجموعه، که رفتارشان برازنده شان و فرهنگ اجتماعی شان بود، دست به روی خبرنگار مالباخته بلند می کنند و با حقارت هر چه تمام تر او را بیرون می کنند. البته خبرنگار مالباخته، از سر ناچاری و نبود حمایت از سوی حراست و مدیریت بیمه مرکزی، در مقابل همه آنها می ایستد و از خودش دفاع می کند.

 

با وجود اینکه موضوع سرقت کیف دستی این خبرنگار، توسط خود وی، به حراست باغ کتاب گزارش شده بود، ولی باز مدیریت رستوران، همکاری درست و شایسته ای با آنها به عمل نیاوردند.

 

پایان جستجو توسط خبرنگار
خبرنگار مالباخته، به احترام درخواست محترمانه ی مسئول حراست باغ کتاب تهران، که تننش دامنه داری در مجموعه رستوران شیوع پیدا نکند؟، از جستجوی کیف دستی اش دست بر داشت و طبق سفارش وی، در نیمکت کناری درب غربی داخل سالن باغ کتاب، برای انجام پیگیری و اعلام نتایج تیم حراست باغ کتاب، به انتظار نشست.

اعلام نتیجه تیم حراست باغ کتاب تهران
در پایان، جمله شنیدنی مسئول تیم حراست باغ کتاب تهران، به دنبال پیگیری کیف دستی خبرنگار مالباخته، شنیدنی است….
«دوربین ها خاموش بودند و کاری از دست ما بر نمی آید و باید مراقب اموالت می بودی»

 

هر چند این جواب دور از انتظار را خبرنگار شنید، ولی به خاطر تمام تلاش های دلسوزانه شان، از تیم حراست باغ کتاب تهران که همگی برای این امر پیش آمده بسیج شده بودند، سپاسگزاری و قدردانی کرد.

 

از ماست که بر ماست!(محمد علی جمالزاده)
این اتفاق و حوادثی از این دست، نه در شان گرامیداشت روز خبرنگار بود و نه در شان مجموعه بزرگ فرهنگی باغ کتاب و نه در شان رستوران مذبور!
شبی که قرار بود محفل دیدار و شادی برای اهالی رسانه و مدیران بیمه ای کشور و کارکنان روابط عمومی ها باشد، شوربختانه در سایه نبود مدیریت درست، عدم امنیت کافی و برخورد زشت و ناپسند برخی افراد، به شب تلخ و کابوس گونه ای تبدیل شد.

 

تدبیر، مدیریت و احترام به خبرنگار روز به روز رنگ می بازد
در پایان امید است، که برگزار کنندگان چنین مراسم هایی، جدا از مدیریت، تدبیر و احترام کافی و شایسته، حمایت تمام و کاملی از خبرنگارانی که سالیان سال زحمت کشیده اند و در جهت پوشش اخبار سازمان ها و نهادها همت گمارده اند و از هیچ کوششی برای آگاهی بخشی و ارتقای فرهنگ و دانش مردم فرو گذاری نکرده اند، صورت دهند؛ چراکه زیبنده نیست به جای قدردانی از آنها، که کمترین کاری می شود در قبال خبرنگاران و رسانه ها انجام داد و یا در روزگاری که معیشت مردم و خبرنگاران شرایط خوبی ندارد،


اموال انها به سرقت برود و یا برخوردهای زشت و نا شایسته ای با آنها صورت گیرد.
خبرنگار: کوروش جم

true
false
true
true

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

true

به کانال ما در تلگرام بپیوندید