×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۸ مرداد - ۱۳۹۸  
false
جایگاه تبلیغات محتوایی
true
طرح «سربازِ فرهنگ» توسط  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد

به گزارش خبرنگار فرهنگی کافه دانش٬ طرح «سرباز فرهنگ» این امکان را به فارغ التحصیلان رشته‌های علوم انسانی که مشمول نظام وظیفه شده‌اند می‌دهد تا دوره مقدس سربازی خود را به فعالیت در بخش فرهنگ و ادب کشور بپردازند.

 

مهدی قزلی، مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی

مهدی قزلی، مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ضمن ابراز خرسندی از به سرانجام رسیدن این طرح گفت: امیدوار هستیم جوانان نخبه در حوزه ادبیات را با کمک بنیاد ملی نخبگان که با نخبگان نیروهای مسلح ارتباط دارد، به پروژه‌هایی معرفی کنیم برای اینکه دوره مقدس سربازی خود را در خدمت فرهنگ این مرز و بوم سپری کنند.

وی افزود: امیدوارم جوانان ما این فرصت به خوبی استفاده کنند و قدر آن را بدانند، چرا که این اتفاق بعد از گذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی، برای اولین بار است که در کشور می‌افتد.

 

دکتر گودرزی٬ رئیس مرکز نخبگان نیروهای مسلح

دکتر گودرزی٬ رئیس مرکز نخبگان نیروهای مسلح نیز در درباره این طرح گفت: این یک فرصت ارزشمند و طلایی در کشورمان تحت عنوان نخبگان و استعدادهای برتر جوان است. این طرح بنا به تدابیر مقام معظم رهبری(معظم له) که فرمودند به جای خدمت عادی، کار اداری و پاس دادن، از ذهن و اندیشه و فکر خلاق جوانان استفاده شود، به مرحله اجرا درآمده است.

وی افزود: قریب به ده سال است که از دانش جوانان در حوزه‌های مختلفی همچون فنی و مهندسی، علوم پزشکی، علوم جهاد و کشاورزی و فناوری استفاده‌های ذی قیمتی شده و بازخوردهای بسیار شگفت‌انگیزی داشته است. اما یک حلقه مفقوده در این بخش وجود داشت و آن هم مغفول ماندن حوزه فرهنگ بود.

 

رونمایی لوح «سرباز فرهنگ»

در ادامه، لوح «سرباز فرهنگ» توسط دکتر سید عباس صالحی رونمایی شد.

گفتنی است، طرح «سرباز فرهنگ» حاصل همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز نخبگان نیروهای مسلح است.

خبرنگار: مهران احمدی

 

true
false
true
true

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

true

به کانال ما در تلگرام بپیوندید