×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۶ آبان - ۱۳۹۸  
false
جایگاه تبلیغات محتوایی
true
دانش آموزانی که هر روز قربانی تجاوز جنسی می‌شوند/ رکورد داران تعرض به دانش‌آموزان در جهان

 

به گزارش کافه دانش، ماجرای آزار و اذیت جنسی بیش از هشت دانش‌آموز پایتخت در دو هفته گذشته از سوی خانواده آنها خبرساز شد؛ در این حادثه که در یکی از دبیرستان‌های پسرانه غیردولتی منطقه ۲ شهر تهران رخ داد، معاون انضباطی مدرسه بیش از هشت دانش‌آموز را مورد اذیت و آزار قرار داده است.

موضوع افکار عمومی را به حدی جریحه دار کرد که مقام معظم رهبری خود دستور مستقیم برای ورود به این پرونده را به رئیس قوه قضاییه دادند و فرمودند: «جنایت در یکی از مدارس غرب تهران موجب اندوه و تأسف شد. مقتضی است پس از محاکمه سریعاً حدود الهی را در رابطه با محکومین اجرا نمایید.»

در تاسف آور بودن این ماجرا و لزوم مقابله با چنین افراد مجرمی که آینده کودکان و فرزندان سرزمین مان را تهدید می‌کنند شکی نیست.

*ماحصل اجرای اسناد  سند ۲۰۳۰ یونسکو در غرب     

در جامعه کنونی بسیاری از کشورها، امنیت غریب‌ترین واژه برای دانش‌آموزان است؛ آنها در مدارس ضربه‌هایی می‌خورند که گاه تا پایان عمر همراه آنها است و منجر به تبعات منفی متعددی برای دانش‌آموزان می‌شود.

این روزها،  آزار و اذیت جنسی و تعرض، مهم‌ترین و پررنگ‌ترین مشکل مدارس بسیاری از کشورهاست که نه تنها دختران، بلکه پسران را قربانی خود می‌کند.

در زیر به آمار تعرض در کشورهای مختلف می‌پردازیم:

۱٫ آمریکا

* سالانه ۳۲۱ هزار محصل قربانی تعرض در‌ آمریکا

براساس آمار و ارقامی که به تازگی منتشر شده است، سالانه نزدیک به ۳۲۱ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز قربانی تعرض جنسی در آمریکا هستند.

* دختران بیشترین قربانی تجاوز جنسی

پژوهش‌ها نشان داده است، ۸۲ درصد از تمام قربانیان دختران کودک و نوجوان هستند؛ همچنین دختران ۱۶ تا ۱۸ سال، ۴ برابر بیشتر از جمعیت عمومی قربانی تجاوز جنسی می‌شوند.

 

* خودکشی سرانجام دانش‌آموزان دختر قربانی تعرض جنسی

به گفته کارشناسان، بیش از ۳۳ درصد از دانش‌آموز دختری که قربانی تعرض جنسی بوده‌اند، به خودکشی اقدام کرده‌اند و ۱۳ درصد دیگر نیز خودکشی کرده‌اند.

* افسردگی ۷۰ درصد دانش‌آموزان قربانی

سی‌دی‌سی گزارش کرده است: تقریباً ۷۰ درصد از قربانیان تجاوز جنسی، دچار افسردگی متوسط ​​تا شدید هستند؛ بررسی‌ها نشان داده است، افرادی که مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند، بیشتر احتمال دارد از مواد مخدر استفاده کنند.

 

* افشای نام معلمان متعرض به کودکان

در اولین ماه سال ۲۰۱۶، یک معلم آمریکایی به علت تعرض به دو دانش آموز پسر خود دستگیر شد؛ این حادثه منجر شد تا پایگاه «world net daily» از فساد معلمان و رفتارهای غیراخلاقی آنها گزارش تهیه کند و در این گزارش نام بیش از ۴۰۰ معلم فاسد را افشا کند تا خانواده‌ها بدانند که کودک آنها حتی در مدرسه هم در معرض آزار و اذیت جنسی قرار دارد.

۲٫ انگلیس

* شکار دانش‌آموزان در مدرسه و مسیر مدرسه

گزارش پلیس انگلیس نشان می دهد، تعرض جنسی کودکان و نوجوانان این کشور به یکدیگر به شدّت افزایش یافته است.

بر اساس آمار و ارقام موجود، بسیاری از آزار و اذیت های جنسی یا در مدرسه یا بعد از مدرسه در مسیر مدرسه به خانه رخ می دهد؛ پلیس انگلیس هشدار می‌دهد که شکایات تعرض جنسی کودکان نسبت به دو سال گذشته با افزایش چشمگیری روبه رو بوده است.

* مواد مخدر محرک تعرض دانش‌‌آموزان به یکدیگر

براساس داده‌های موجود، نوجوانان محصل مواد مخدر استعمال می کنند که این موضوع یکی از محرک‌های آنها برای آسیب رساندن به هم کلاسی ها و هم مدرسه‌ای‌هایشان است.

 

* افزایش بی‌سابقه تعرض جنسی در مدارس 

تعداد گزارش های آزار و اذیت دانش‌آموزان به یکدیگر در انگلیس ۷۱ درصد رشد یافته؛ از ۴ هزار و ۶۰۳ مورد در سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ به ۷ هزار و ۸۶۶ مورد در سال جاری رسیده است.

* ۹۲۲ مورد آزار جنسی در سال ۲۰۱۷/ ۲۲۵ مورد تعرض جنسی

طبق گزارش پلیس انگلیس، آمار آزار و اذیت جنسی در مدرسه از ۳۸۶ مورد در سال ۲۰۱۴ به ۹۲۲ مورد در اواخر سال ۲۰۱۶ و اوایل سال ۲۰۱۷ رسیده که در ۲۲۵ مورد، تعرض رخ داده است.

 

* مدرسه ناامن‌ترین مکان برای دانش‌آموزان

پلیس انگلیس باور دارد، بنیان خانواده های انگلیسی در حال فروپاشی است؛ افزایش استعمال مواد مخدر و الکل در بین والدین انگلیسی و تماشای فیلم هایی با محتوای نامناسب موجب شده تا هر روز آمار اعتیاد، خودکشی و تعرض در این کشور افزایش یابد.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش انگلیس می گوید: « مدارس باید امن‌ترین مکان ممکن برای دانش آموزان باشد؛ حتی تهدید به آزار و اذیت جرم است و باید به اطلاع پلیس برسد؛ وظیفه مسؤلین مدارس و پلیس این است که از تمام دانش آموزان مراقبت کنند و از نگرانی های آنها درباره این مسائل آگاه باشند».

 

* تعداد زیاد قربانیان و ترس از شکایت

پلیس انگلیس با اعتراض به این موضوع که افرادی که مورد خشونت جنسی قرار می‌گیرند، از در جریان گذاشتن پلیس واهمه دارند، یادآور شد: «تنها ۱۵ درصد افرادی که در سال ۲۰۱۶ مورد خشونت جنسی قرار گرفته‌اند، به پلیس اطلاع داده‌اند».

* خشونت جنسی برای یک پنجم دختران زیر ۱۶ سال 

طبق آمار که در گزارش بررسی اجمالی تخلفات جنسی در انگلیس و ولز توسط وزارت دادگستری در سال ۲۰۱۳ منتشر شد، حدود ۸۵۰۰۰ تجاوز جنسی در این سال صورت گرفته بود که ۷۳۰۰۰ تجاوز به زنان و دختران و ۱۲ هزار تجاوز به مردان شده بود.

* نوجوانان ۱۳ تا ۱۸ ساله قربانی خشونت جنسی

به گزارش «NSPCC» در بین دختران و پسران با رنج سنی بین ۱۳ تا ۱۸ سال در انگلیس و ولز، یک سوم دختران و ۱۶ درصد پسران مورد خشونت جنسی قرار گرفته‌اند و همچنین ۲۵۰ هزار دختر نوجوان حداقل یک بار مورد سواستفاده جنسی قرار گرفته است.

 

* پلیس انگلیس مبهوت از آمار تعرض

سخنگوی پلیس انگلیس بعد از انتشار جدیدترین آمار تجاوز جنسی در گفت‌و‌گو با رسانه‌ها اظهار داشت: «ما واقعا دلیل این میزان از افزایش جرایم جنسی را نمی‌دانیم».

۳٫ برزیل

* افزایش شمار دانش‌آموزان دختر قربانی تعرض

بر اساس آمار و ارقامی که سال گذشته منتشر شد، تجاوز جنسی به دختران دانش‌آموزان برزیلی هم رو به افزایش است و تعداد زیادی از آنها نیز در ترس از حمله جنسی زندگی می‌کنند.

* دانش‌آموزان بیش از بزرگسالان قربانی تعرض

بررسی‌های صورت گرفته نشان داده، میزان تعرض به دانش‌آموزان بسیار بیشتر از بزرگسالان است؛ پژوهش وزارت بهداشت برزیل نیز نشان داد، ۷۰ درصد آزار و اذیت جنسی این کشور مربوط به کودکان و نوجوانان می‌شود.

 

* ترس از تعرض جنسی گریبانگیر ۹۰ درصد دختران دانش‌آموز

بر اساس نظرسنجی که توسط انجمن خشونت‌های جنسی در ماه اکتبر برای امنیت عمومی برگزار شد، از هر ۱۰ دختر، ۹ نفر از خشونت جنسی ترسیده‌اند.

* هر ۱۱ دقیقه یک تعرض جنسی

طبق آمار رسمی، در سال ۲۰۱۶، بیش از ۴۷ هزار تعرض جنسی در برزیل رخ داده؛ به عبارت دیگر، در هر ۱۱ دقیقه یک نفر مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته است؛ یک منبع دولتی اظهار کرده که تنها ۱۰ درصد خشونت‌های جنسی به پلیس این کشور گزارش می‌‌شود و آمار واقعی بسیار بالاتر از آنچه که گزارش شده، است.

* شمال کشور رکوددار آمار تعرض

بیشترین آزار جنسی در کشور برزیل مربوط به شمالی‌ترین ایالت این کشور می‌شود که بر اساس داده‌های موجود، آمار تعرض در آن، دو برابر میانگین ملی است.

 

* دانش‌آموزان پایین‌تر از ۱۳ سال بیشترین قربانی تعرض

بر اساس آمار موجود، بیش از نیمی از قربانیان خشونت جنسی در کشور برزیل دانش‌آموزان زیر ۱۳ ساله هستند.

۴٫ هندوستان

* افزایش ۳۳۶ درصدی تعرض به دانش‌آموزان

براساس داده‌های منتشر شده از سوی مراکز رسمی آمار ملی، در طول یک دهه گذشته، آمار تعرض به دانش‌‌آموزان در ایالت‌های مختلف این کشور، بیش از ۳۳۶ درصد افزایش یافته است.

* بیش از ۴۸ هزار تعرض به دانش‌آموزان در یک دهه

پلیس هندوستان باور دارد، طی یک دهه گذشته، بیش از ۴۸ هزار ۳۳۸ موردتعرض جنسی تنها برای دانش‌آموزان رخ داده است؛ این درحالیست که آمار تعرض در هندوستان به سالیانه ۳۵ هزار مورد می‌رسد.

 

* ۴۸ هزار تعرض به دانش‌‌آموزان تنها قطره‌ای از اقیانوس

این گزارش که توسط مرکز آسیایی حقوق بشر ارائه شده است،‌نشان می‌دهد این آمار تنها بخش بسیار کوچک و ناچیزی از آمار تعرض به دانش‌آموزان در کشور هندوستان است.

* ایالت مادایا پرادش رکورددار تعرض جنسی به دانش‌‌آموزان

براساس آمار موجود، ایالت مادیا پرادش با ثبت ۱۰ هزار تعرض رکورددار آمار تعرض به دانش‌آموزان دختر و پسر است.

* روزانه ۹۲ تعرض سهم دختران هندی

تازه‌ترین آماری که توسط اداره ملی جرایم هندوستان منتشر شده است، حکایت از آن دارد که دست کم هر روز به ۹۲ دختر در این کشور تعرض می‌شود.

 

* تعرض به دانش‌‌آموزان معضل کشور هند

تعرض به دختران و دانش‌آموزان یکی از مهم‌ترین معضلات اجتماعی کشور هند است که هر روز به آمار آن افزوده می‌شود و می‌توان گفت کنترل این معضل از عهده دولت خارج شده است.

* خانه‌نشین شدن دانش‌آموزان دختر هندی پس از تعرض

اداره بهداشت هند نیز در پایان می‌گوید:‌ «‌بسیاری از دخترانی که مورد تعرض قرار گرفته‌اند، بعد از این حادثه خانه‌نشین می‌شوند و از ترس اینکه مبادا مورد تعرض قرار بگیرند، در خانه می‌مانند و همین موضوع موجب شیوع افسردگی بین آنها شده است».

منبع: خبرگزاری فارس(شهین مردانی)

انتشار خبر: کوروش جم

 

 

true
false
true
true

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

true

به کانال ما در تلگرام بپیوندید