معماری
خانه / فرهنگی / گروه‌های جهادی بستری مؤثر در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب/ لبیک جوانان جهادی برای فعالیت‌های آتش به اختیار

گروه‌های جهادی بستری مؤثر در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب/ لبیک جوانان جهادی برای فعالیت‌های آتش به اختیار

گروه‌های جهادی بستری مؤثر در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب/ لبیک جوانان جهادی برای فعالیت‌های آتش به اختیار

نشست «فعالیت گروه‌های جهادی» با حضور نمایندگان آنها برگزار و بیانیه جوانان جهادی برای تحقق گام دوم انقلاب قرائت شد.

گروه‌های جهادی بستری مؤثر در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب/ لبیک جوانان جهادی برای فعالیت‌های آتش به اختیار – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، نشست خبری «فعالیت گروه‌های جهادی» عصر امروز (۲۴ ّان ماه) همزمان با سالگرد بیانیه گام دوم انقلاب برگزار شد.

در ابتدای این نشست ابوالفضل باقری مسئول دبیرخانه برنامه ملی قرارگاه گام دوم انقلاب، ضمن اشاره بر سالگرد بیاینه گام دوم انقلاب گفت: قرارگاه بقیهالله یکی از اصلی‌ترین مراکز و نهادهایی است که وظیفه تبیین و ترویج این بیانیه را بر عهده دارد و این قرارگاه از ابتدای امسال مبنای خود را بر ترویج بیاینه در تمامی مراکز خود از جمله شبکه افق، سازمان اوج و غیره قرار داد.

باقری افزود: متأسفانه بیانیه گام دوم انقلاب مانند دیگر ابلاغیات رهبر معظم انقلاب محجور ماند و لازم دیدیم که اقداماتی را کنیم. در قرارگاه بقیهالله برنامه ملی تبیین و ترویج گام دوم را اجرا کردیم. این برنامه با سه رویکرد از جمله، برگزاری همایش برای بانوان فعال فرهنگی اجتماعی در روز وفات حضرت ام البنین (س)، گردهمایی فعالان حوزه سبک زندگی و گردهمایی اقشار مختلف و تببین بیاینه برای آنها تنظیم شده است.

وی درباره اقدامات صورت گرفته در حوزه فعالیت‌های جهادی نیز اظهار داشت: در زمینه گروه‌های جهادی سلسله برنامه‌هایی با عنوان «جهاد پیشرفت» را برگزار کردیم. بر اساس دیدگاه رهبر معظم انقلاب، باید گفتمان پیشرفت را سرلوحه فعالیت‌های جوانان و گروه‌های جهادی قرار بدهیم.

باقری افزود: به علاوه گردهمایی ویژه گروه‌های جهادی را نیز تدارک دیده‌ایم که احتمالاً در نیمه دوم اسفند برگزار خواهد شد. امیدواریم که فعالیت‌های گروه‌های جهادی و جوانان منجر به رضایت رهبر انقلاب از اقدامات صورت گرفته در این مسیر شود.

گروه های جهادی بهترین بستر برای تقویت روحیه انقلابی در جوانان

در ادامه این نشست نیز امیرحسام ایزدپناه مسئول گروه جهادی عمار گفت: در فضای فعلی پیچیده‌تر شدن معادلات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی را شاهدیم. استکبار جهانی به این نتیجه رسیده است که برای ضربه زدن به انقلاب باید روی ایمان و اراده نسل جوان تمرکز کند. گروه‌ها و اردوهای جهادی یکی از مسیرهایی است که در حال مبارزه با این اتفاق و تقویت اراده و روحیه انقلابی جوانانند.

ایزدپناه با اشاره بر تفاوت‌های جنگ نرم و جنگ سخت بیان کرد: مقابله با جنگ نرم بسیار دشوارتر از جنگ سخت است و گروه‌های جهادی بهترین بستر برای مبارزه در این زمینه به شمار می‌روند.

وی درباره فعالیت‌های گروه جهادی عمار نیز اظهار داشت: گروه ما تاکنون در بسیاری از استان‌های کشور فعالیت‌های جهادی به ویژه در حوزه سلامت داشته است و در حال گسترش فعالیت‌های خودیم.

اعلام آمادگی گروه‌های جهادی برای تحقق گام دوم

در ادامه نیز علی ایل‌بیگی رئیس بسیج سازندگی تهران بزرگ نیز ضمن اشاره بر بیانیه گام دوم انقلاب گفت: اساس این بیاینه از خودسازی شروع می‌شود و مقدمه ساخت تمدن اسلامی نیز همین خصلت خودسازی است. ساختن انسان اساسی‌ترین مأموریتی است که در صورت حضور این انسان‌ها در نظام اسلامی، قادر به اسلامی کردن جامعه خواهیم بود.

ایل بیگی با اشاره بر اردوهای جهادی نیز اظهار داشت: اردوهای جهادی اصلی‌ترین بستر برای خودسازی و حرکت در مسیر تحول جامعه‌اند. به گفته رهبر معظم انقلاب اگر این حرکت‌ها ادامه پیدا کند می‌توانیم مقدمه ظهور را فراهم کنیم.

وی در ادامه ضمن قرائت بیانیه گروه‌های جهادی خطاب به رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: بیانیه گروه‌های جهادی به مقام معظم رهبری حامل پیام لبیک جوانان و گروه‌های جهادی کشور برای تحقق گام دوم انقلاب است. نسل جوان در این بیانیه بر لزوم فعالیت گروه‌های جهادی در قالب هیأت‌های اندیشه‌ورز برای تحقق اهدافی از جمله توجه ویژه به محرومین، ارتباط مستمر با مناطق محروم کشور، ایجاد نهضت انقلاب برای محرومین و گفتمان‌سازی برای جوانان تأکید کرده‌اند.

در بخش دیگری نیز معصومه اکبری‌منش مسئول گروه جهادی شهید سیدضیا حسینی گفت: در صورتی که از تجربیات نسل قبل و انگیزه و انرژی نسل‌های جدید نیز استفاده کنیم می‌توانیم لفظ آتش به اختیار و جایگاه جوان انقلابی را تحقق بخشیم.

اکبری‌منش تصریح کرد: اقدامات گروه جهادی ما به صورت محله محور است و در راستای تببین سبک زندگی اسلامی فعالیت می‌کنیم. علت تمایل جوانان به گروه‌های جهادی این است که خودسازی در این گروه‌ها از خود اعضا شروع و سپس به سطح جامعه منتقل می‌شود.

گروه‌های جهادی می‌توانند جهت اعلام آمادگی خود برای فعالیت در حوزه تبیین و ترویج بیانیه گام دوم انقلاب، نام گروه و کلمه لبیک را به سامانه پیامکی ۶۶۰۰۰۴۸۹۸۲ ارسال کنند.

انتهای پیام/

لینک منبع

درباره ی سید هادی شریفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس