×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۷ شهریور - ۱۳۹۸  
false
جایگاه تبلیغات محتوایی
true
هزینه ارتودنسی بزرگسالان چقدر است؟

امروزه بسیاری از افراد به دنبال چهره ای زیباتر همراه با لبخندی دلنشین تر می باشند که یکی از مسائل پیش رو برای تحقق این امر ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک و دندان توسط متخصص ارتودنسی می باشد.

در کنار دستیابی به لبخند زیبا و درمان ناهنجاری ها، هزینه ارتودنسی از مسائل اساسی در انتخاب بهترین کلینیک ارتودنسی برای مراجعه کنندگان می باشد.

دکتر مسعود داوودیان، متخصص ارتودنسی با ارائه بهترین خدمات، رضایت مراجعه کنندگان را در زمینه درمان و هزینه ارتودنسی جلب می نماید و در جلسه ی ابتدایی نیز مشاوره ای در خصوص ناهنجاری های فکی و دندانی شما و روش درمان و همچنین هزینه ارتودنسی را در اختیارتان قرار می دهند.

 

عملکرد ارتودنسی چگونه است؟

در درمان ارتودنسی از اجزای مختلفی برای درمان استفاده می شود. اما به طور کلی می توان بیان د اشت که ارتودنسی در دو نوع ارتودنسی ثابت و ارودنسی متحرک صورت می پذیرد که ویژگی ها و خصوصیات خاص خود را شامل می شوند.

در ارتودنسی، براکت ها سبب اعمال فشار بر روی دندان ها می شوند تا در جای مناسب و استاندارد خود قرار گیرند و مشکلات و ناهنجاری های فکی و دندانی با استفاده از این اعمال نیرو پس از اتمام دوره درمان ارتودنسی رفع می گردد.

 

ارتودنسی ثابت

ارتودنسی-هزینه ارتودنسی

در ارتودنسی ثابت دستگاه ها و تجهیزاتی که مورد استفاده قرار می گیرند، الزاما توسط متخصص ارتودنسی بر روی دندان های بیمار نصب می شود و در طول دوره درمان ارتودنسی فرد قادر نخواهد بود تا در هر زمان براکت ها و سیم های ارتودنسی را جا به جا نماید. بلکه برای اعمال هرگونه تغییرات در ارتودنسی ثابت می بایست به پزشک مراجعه شود.

 

ارتودنسی متحرک

ارتودنسی-هزینه ارتودنسی

در ارتودنسی متحرک بر خلاف ارتودنسی ثابت بیمار قادر خواهد بود تا در مواردی چون غذا خوردن و مسواک زدن، پلاک را از دهان خارج نموده و مجددا جایگذاری نماید.

هزینه ارتودنسی با استفاده از ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک متفاوت از یکدیگر می باشد و هم چنین طول دوره درمان نیز می تواند متفاوت باشد.

 

هزینه ارتودنسی چقدر است؟

در ادامه مطلب به بررسی چهار مورد می پردازیم که هزینه ارتودنسی را تحت تاثیر قرار می دهند:

  1. انواع براکت های ارتودنسی
  2. مسائل دندانپزشکی
  3. طول دوره درمان ارتودنسی
  4. متخصص ارتودنسی

 

انواع براکت ارتودنسی

بریس های فلزی:

براکت ها یا بریس های فلزی از متداول ترین انواع براکت های قابل استفاده در طول درمان ارتودنسی می باشد که از فولاد ضد زنگ ساخته شده است. این براکت ها بسیار مقاوم می باشند و شکسته نمی شوند. هزینه ی اینگونه براکت ها مقرون به صرفه می باشد.

نکته: در صورتی که بیمار بهداشت ارتودنسی را رعایت نکند در مواردی مشاهده می شود بعد از اتمام دوره درمان، جای براکت ها تغییر رنگ داده شوند. در ارتودنسی رعایت بهداشت دهان و دندانی از مهم ترین مسائل حین درمان می باشد.

براکت سرامیکی:

برخی مراجعه کنندگان در نظر دارند تا علاوه بر درمان ناهنجاری های دهانی و دندانی خود، در حین درمان نیز از زیبایی در لبخند برخوردار باشند. برای این موضوع، براکت هایی تحت عنوان براکت ارتودنسی سرامیکی وجود دارد که همرنگ با رنگ دندان ها می باشد. اما از معایب این نوع براکت ها می توان بیان داشت که در معرض شکستگی قرار دارند.

ارتودنسی-هزینه ارتودنسی

براکت های لینگوال یا زبانی

براکت های زبانی براکت هایی هستند که در در قسمت پشت دندان ها نصب می شوند و از نظر ظاهری تغییری در دندان ها در حین درمان ارتودنسی مشاهده نمی شود.

استفاده از این براکت ها ممکن است در روزهای ابتدایی آزار دهنده باشد. اما فرد به مرور به براکت ها عادت می کند و در گفتار و غذا خوردن نیز مشکلی نخواهد داشت.

براکت های اینویزیلاین

اینگونه از براکت ها به صورت نامرئی می باشند و از نظر هزینه ای نیز دارای هزینه بیشتری هستند.

مواردی که در بالا ذکر شد تنها مثال هایی از انواع براکت های ارتودنسی هستند برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات سایت دکتر داوودیان مراجعه نمایید.

 

  1. مسائل دندانپزشکی

علاوه بر تجهیزات ارتودنسی که در هزینه ارتودنسی تاثیرگذار هستند، در برخی موارد ممکن است تا فک و دندان شما نیاز به درمان های دندان پزشکی پیش از شروع ارتودنسی داشته باشد که در این صورت هزینه درمان متفاوت خواهد بود.

هم چنین پس از پایان دوره درمان ارتودنسی نیاز است تا از نگهدارنده استفاده کنید تا دندان ها در جایگاه خود ثابت بمانند. از این رو این مورد نیز بر هزینه ارتودنسی اضافه خواهد شد.

ارتودنسی-هزینه ارتودنسی

 

  1. طول دوره درمان ارتودنسی

طول دوره درمان ارتودنسی در بیماران متفاوت خواهد بود زیرا هر یک از بیماران با ناهنجاری ها و مشکلات مختص به خود به متخصص ارتودنسی مراجعه می نمایند که برای هر یک نیاز به درمان ها و طول درمان خاص خود می باشد.

در این صورت برای برخی افراد ممکن است ۲۳ ماه به طول بیانجامد و در برخی دیگر به میزان طولانی تر و یا کوتاهتری روند درمان ادامه داشته باشد.

برای اطلاع از نوع ناهنجاری دندان هایتان دکتر مسعود داوودیان در اولین جلسه مشاوره ارتودنسی به طور کامل تمام روند درمان را شرح می دهند.

در صورت همکاری با دکتر متخصص برای درمان، شاهد تسریع در روند درمان ارتودنسی خواهید بود.

رعایت بهداشت و نکاتی که متخصص ارتودنسی در مشاوره برای شما بیان می دارد از اهمیت بالایی برخوردار است که در صورت عدم رعایت، سبب می شود تا طول دوره درمانی مدت زمان بیشتری به طول بیانجامد و یا حتی آسیب های ثانویه ای در انتظار باشد.

ارتودنسی-هزینه ارتودنسی

 

  1. متخصص ارتودنسی

هزینه ارتودنسی با توجه به تخصص پزشک، اینکه متخصص ارتودنسی باشند و یا دکتر دندانپزشکی متفاوت خواهد بود. اما  همواره به یاد داشته باشید، کیفیت را قربانی هزینه ی کم نکنید. زیرا تخصص در هر زمینه ای سبب می شود تا طول درمان و روش انجام کار با کیفیت بالاتری صورت گیرد.

یک دکتر دندان پزشک دوره ای در خصوص تخصص ارتودنسی نگذرانده است و ممکن است به اندازه متخصص ارتودنسی در این کار موفق نباشد.

ارتودنسی-هزینه ارتودنسیارتودنسی-هزینه ارتودنسی

 

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، هزینه ارتودنسی از مسائل مدنظر مراجعه کنندگان برای درمان ارتودنسی می باشد. هزینه ارتودنسی با توجه به هر کیس ارتودنسی و هر ناهنجاری، متغیر خواهد بود. بدین منظور برای اطلاع از هزینه ارتودنسی با مشاوران کلینیک دکتر مسعود داوودیان در تماس باشید.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

false
true
true

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

true

به کانال ما در تلگرام بپیوندید