×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۶ مرداد - ۱۳۹۸  
false
جایگاه تبلیغات محتوایی
true
قانون تابعیت و مهاجرت

قانون تابعیت در هر کشوری متفاوت است، در زیر قانون تابعیت کشورمان ایران توصیف شده است. طبق ماده ۹۷۹ قانون مدنی، اشخاصی که دارای شرایط ذیل باشند، میتوانند درخواست تابعیت ایران را بکنند:

  • به سن ۱۸ سال کامل رسیده باشند.
  • فراری از خدمت نظام نباشند.
  • به مدت ۵ سال متوالی و یا متناوب در ایران حضور داشته باشند.
  • در هیچ مملکتی به جرم های سیاسی محکوم نشده باشند.
  • کسانی که دارای عیال ایرانی باشند و از او دارای فرزند باشند.
  • کسانی که دارای جایگاه های علمی و متخصص باشند.
  • کسانی که به عموم مردم و جامعه خدمت شایانی کرده باشد.

شما عزیزان میتوانید با تماس به دفتر وکالت ما و صحبت مستقیم با وکیل پایه یک دادگستری ما از مزیت مشاوره رایگان بهره مند شوید. شما میتوانید با وکیل و مشاور حقوقی ما در مسیر های سخت حقوقی خود راهی آسان تر و امن تری را بپیمایید. پس با ما تماس بگیرید.

در مورد تابعیت کشور های خارجه همچون آمریکا قوانین متفاوتی وجود دارد، راه‌های متعددی وجود دارد که فرد تابعیت ایالات متحده را یا هنگام تولد یا بعدتر در طول حیات کسب کند. بند ۱ متمم چهاردهم قانون اساسی ایالات متحده آمریکا بیان می‌دارد: تمام کسانی که در ایالات متحده متولد شده‌اند یا تابعیت آن را دارا هستند و شامل قوانین قضایی آن می‌گردند، تبعه ایالات متحده و ایالت محل اقامتشان محسوب می‌شوند. لازم به ذکر است، کسی که از یک شهروند آمریکایی زاده نشده باشد می‌تواند از طریق فرایندی موسوم به کسب تابعیت، شهروندی آمریکا را بگیرد.

برای کسب تابعیت ایالات متحده شخص باید هنگام تقاضا کردن اقلاً هیجده سال سن داشته باشد، مقیم دائم باشد، و در پنج سال پیش از تقاضا کردن وضعیت مقیم دائم قانونی آمریکا را داشته باشد )این لازمه به سه سال تقلیل می‌یابد در صورتی که آنها وضعیت اقامت دائمی قانونی را کسب کرده، با یک شهروند در سه سال گذشته ازدواج و زندگی کرده باشند و همسر در سال پیش از تقاضای کسب تابعیت شهروند آمریکا بوده باشد( آنها همچنین باید در ۶۰ ماه منتهی به تاریخ تقاضا اقلاً ۳۰ ماه در آمریکا بوده باشند. همچنین در صورتی که حین این ۶۰ ماه مقیم دائمی در یک بازه پیوسته ۶ ماهه یا طولانی‌تر در خارج از آمریکا بوده باشند واجد شرایط کسب تابعیت نخواهند بود )استثناهای مشخصی به دوره‌های پیوسته ۶ ماهه تا ۱ ساله قابل اعمال است( آنها باید اشخاص دارای شخصیت اخلاقی نیکو بوده و در امتحانی در خصوص تاریخ و حکومت آمریکا قبول شوند. البته این را هم باید خاطر نشان کرد که رئیس جمهور کنونی این کشور، قوانین تابعیت و حتی سفر به خاک این کشور را برای کشورهای مسلمان، آنچنان سخت گیرانه کرده است که به وضوح یک نوع منع ورود به حساب می آید.

شما میتوانید با مراجعه به دفتر وکالت ما، به طور مستقیم با آقای شاهین قیصری، وکیل و مشاور حقوقی ما مشاوره ای اختصاصی و رایگان داشته باشید. اگر شما هم در مسیر تابعیت برای هر کشوری با مانعی مواجه شدید میتوانید روی وکیل پایه یک دادگستری ما حسابی ویژه باز کنید. پس با ما تماس بگیرید.

با ما تماس بگیرید

www.vakilp1.com | info@vakilp1.com

۰۲۱-۴۴۲۷۶۳۲۴-۵ | ۰۹۱۲۶۷۷۳۴۳۶

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

false
true
true

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

true

به کانال ما در تلگرام بپیوندید