×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۷ شهریور - ۱۳۹۸  
false
جایگاه تبلیغات محتوایی
true
انواع ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل از مصالح پر کاربرد در ساخت و ساز انواع ساختمان ها می باشد که قابل استفاده در مصارف گوناگونی است. ساندویچ پانل ها در مقابل مصالح سنتی دارای مزیت های فراوانی می باشد که همین امر سبب برتری ساندویچ پانل نسبت به مصالحی همچون سیمان و  آجر در ساخت دیواره و سقف ساختمان ها شده است.در این مطلب سعی داریم تا شما را با انواع ساندویچ پانل دیواری آشنا سازیم.

 

ساندویچ پانل

ساندویچ پانل در دو نوع به بازار عرضه می شود که می توان کارکرد های خاص به خود را از آنها انتظار داشت. بدین صورت که از ساندویچ پانل های سقفی در سقف و از ساندویچ پانل های دیواری در ساخت دیواره ها و جداره های ساختمان ها استفاده می شود.

شرکت کارن پانل، یکی از بهترین شرکت های طراحی و تولید انواع ساندویچ پانل در کشور عزیزمان می باشد که رضایت مشتری را نسبت به قیمت ساندویچ پانل، کیفیت و مرغوبیت آن حفظ می نماید و همواره بهترین مشاوره ها را در اختیار مشتریان قرار می دهد.

ساندویچ پانل دارای ساختار یکسان و مشابهی می باشد که دارای دو لایه ی درونی و بیرونی از جنس ورقه های آلومینیوم، آلوزینک و یا گالوالنیزه می باشد. در لایه ی میانی نیز از فوم عایق استفاده می شود که همین لایه ویژگی های مثبت فراوانی را برای ساندویچ پانل به ارمغان می آورد.

 

ساندویچ پانل-انواع ساندویچ پانل دیواری

کاربرد ساندویچ پانل دیواری

از ساندویچ پانل ها می توان برای مصارف گوناگون استفاده کرد که از رایج ترین کاربردهای ساندویچ پانل دیواری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

استفاده از ساندویچ پانل دیواری در پوشش دیواره های کارخانجات، سوله های صنعتی، کارگاه ها، انبارها، سوله های ورزشی، ساخت دیواره های کانکس و کانتینر و هم چنین برای ساخت اماکن مسکونی و اداری بسیار مشاهده می شود.

علاوه بر نوع ساندویچ پانل دیواری، ساندویچ پانل سقفی نیز دارای کاربردهای فراوانی است که برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات مربوطه مراجعه نمایید.

 

مزایای ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری دارای مزایای بسیاری است که از مهم ترین و قابل توجه ترین نکات می توان به سرعت در تکمیل روند انجام پروژه ها اشاره کرد.

استفاده از ساندویچ پانل های سقفی سبب می شود تا بتوان از دیواره هایی با ویژگی های عایق در برابر سرما و گرمای هوا، رطوبت و صوت بهره برد.

شرکت کارن پنل برای ساخت ساندویچ پانل های دیواری خود از مصالح مرغوب استفاده می نماید که این امر سبب می شود تا طول عمر مصالح افزایش یابد.

هم چنین ساندویچ پانل های دیواری در برابر اتفاقاتی چون زنگ زدگی و یا هرگونه آسیب مقاوم می باشد.

در این قسمت تنها مواردی چند از مزایای ساندویچ پانل دیواری بیان شد. این در صورتی است که ویژگی های مثبت فراوانی را می توان برای ساندویچ پانل ها یاد آور شد.

 

ساندویچ پانل-انواع ساندویچ پانل دیواری

 

در ادامه به تعریف و توصیفی در خصوص انواع ساندویچ پانل دیواری می پردازیم:

 

انواع ساندویچ پانل های دیواری

همانطور که گفته شد جنس ورقه ها و عایق میانی ساندویچ پانل های دیواری می تواند در انواع مختلفی ارائه شود که سبب تمایز هر یک با دیگری می شود.

علاوه بر این می توان انواع گوناگونی از ساندویچ پانل های دیواری را نام برد تا مشتریان به راحتی بتوانند در جهت انتخاب بهترین محصولات از شرکت کارن پنل اقدام نمایند.

انواع ساندویچ پانل دیواری به شرح زیر می باشد:

  1. ساندویچ پانل دیواری ساده
  2. ساندویچ پانل دیواری طرح دار
  3. ساندویچ پانل دیواری فایبرگلاس
  4. ساندویچ پانل دیواری یک رو ورق
  5. ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی

 

ساندویچ پانل دیواری ساده

شرکت کارن پنل در ساندویچ پانل های دیواری ساده از آلومینیوم فولاد مبارکه برای ورقه های درونی و بیرونی و از فوم عایق پلی یورتان B2 برای لایه ی میانی استفاده می کند که در این صورت می توان بهترین کیفیت را در اختیار داشت.

عایق پلی یورتان نوع B2 در مقابل حوادث آتش سوزی به صورت نسوز و کند سوز می باشد در نتیجه می تواند سازه و ساختمان مورد نظر را از هرگونه آسیب حفظ نماید.

دانسیته ی این فوم به میزان ۲±۴۰ کیلوگرم بر متر مربع می باشد. که در واقع در حالت نرمال و استاندارد تولید می شود.

از مشخصات فیزیکی ساندویچ پانل های دیواری می توان این موضوع را بیان داشت که تمامی انواع ساندویچ پانل های دیواری در عرض یک متر و طول مورد نیاز سازه تولید می شود.

 

ساندویچ پانل-انواع ساندویچ پانل دیواری

 ساندویچ پانل دیواری طرح دار

در مقابل ساندویچ پانل دیواری ساده، نوع طرح دار نیز در نظر گرفته شده است که مشتریان با سلایق متفاوت می توانند در طرح و رنگ های متفاوتی این محصولات را از شرکت تولیدی درخواست نمایند. اما این مسئله را باید در نظر داشت که تمامی شرکت ها اقدام به تولید ساندویچ پانل دیواری طرح دار نمی کنند.

در صورتی که شرکتی ساندویچ پانل های طرح دار را برای مشتریان در نظر گرفته باشد، می بایست از مواد ومصالح با کیفیت در طراحی استفاده نماید.

 

ساندویچ پانل-انواع ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری فایبرگلاس

ساندویچ پانل های فایبر گلاس نوع مقاوم تری از انواع ساندویچ پانل های دیواری می باشند که عموما  از این نوع مصالح در مراکزی که در برابر شرایط خاص مانند محیط های شیمیایی یا رطوبت بالا قرار می گیرند، استفاده می شود.

در ساخت ساندویچ پانل فایبر گلاس از موادی استفاده می شود که مقاومت بالاتری در برابر شرایط غیر معمول نشان می دهند. در واقع در این مراکز نیاز به مصالحی است که از هرگونه آسیب و پوسیدگی جلوگیری کنند.

این نوع ساندویچ پانل دیواری در برابر مواد شیمیایی، اشعه UV، رطوبت و زنگ زدگی و مسائل این قبیل دارای مقاومت مناسبی است.

 

ساندویچ پانل-انواع ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری یک رو ورق

برخی مشتریان در نظر دارند تا در قسمت داخلی سازه و ساختمان از مواد و مصالحی به غیر از ساندویچ پانل استفاده کنند. در واقع خواستار ظاهری متفاوت با ساندوچ پانل هستند، در عین اینکه می خواهند از مزایا و ویژگی های ساندویچ پانل بهره مند شوند.

برای اینگونه متقاضیان، نوعی از ساندویچ پانل های دیواری به عنوان ساندویچ پانل یک رو ورق طراحی و تولید می شود که در قسمت داخلی می توانند از مصالح دلخواه استفاده کنند.

 

ساندویچ پانل-انواع ساندویچ پانل دیواری

 

لازم به ذکر است که نسبت به اجرای ساندویچ پانل نیز نگرانی در ذهن نداشته باشید. زیرا طراحی آنها به صورتی است که به راحتی قابل اتصال با یکدیگر هستند.

مزیت این نوع از ساندویچ پانل ها در برابر استفاده از مصالح سنتی و گران قیمت، مرغوبیت و صرفه جویی در هزینه و انرژی می باشد.

 

ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی

ساندویچ پانل پیچ مخفی همانطور که از نام آن پیداست برای اتصال دو جداره به یکدیگر از پیچ ها در قسمت زیرین زبانه و کام استفاده می شود و به صورت مخفی می باشند. در نتیجه نمای ظاهری دیواره های سازه نیز زیبایی خود را در اختیار دارند و در قسمت بیرونی پیچ مشاهده نمی شود.

 

ساندویچ پانل-انواع ساندویچ پانل دیواری

 

تمامی انواع ساندویچ پانل های دیواری در عرض یک متر و طول متناسب با سازه طراحی و تولید می شوند.

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد، در این مطلب تنها به انواع ساندویچ پانل های دیواری اشاره شد و این دلیل بر موجودی تمامی انواع آنها در شرکت های تولیدی نمی باشد.

از این رو برای اطلاع از انواع مدل های موجود ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری و هم چنین اطلاع از آخرین قیمت ساندویچ پانل با مشاوران کارن پنل در ارتباط باشید.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

false
true
true

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

true

به کانال ما در تلگرام بپیوندید