×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۱ تیر - ۱۳۹۸  
false
جایگاه تبلیغات محتوایی
true
آموزش جوجه کشی پرندگان جهت کسب درآمد

یکی از بهترین شغل ها که می تواند آینده پردرآمدی داشته باشد جوجه کشی پرندگان هست. اما باید بهترین روش برای آموزش جوجه کشی پرندگان را بدانید تا بتوانید آینده پردرآمدی را بوجود بیاورید.

اما اینکه با پرورش چه پرندگانی می توانیم به درآمد خوب و سود دهی سریع تری برسیم یکی از نکات مهمی هست که در این مقاله به تمام آنها اشاره خواهیم کرد.

جوجه کشی پرندگان مانند هر شغل دیگری شرایط مخصوص به خود را دارد. بدون رعایت شرایط و داشتن امکانات لازم نمی توان در این کار به موفقیت مورد نظر برسید.

شرایط  و خصوصیات هر نوع پرنده برای جوجه کشی به ۳ عامل اصلی : دوره جوجه کشی – درجه حرارت – رطوبت نسبی بستگی دارد.

جوجه کشی بلدرچین

اما شرایط دیگر آن داشتن دستگاه مخصوص جوجه کشی هست که در انتهای مقاله کامل توضیح داده ایم. اما در اینجا به صورت خلاصه به ان اشاره خواهیم کرد.

دستگاه ها بر اساس اندازه بزرگ یا کوچک بودن تابع یکسری قوانین یکسان هستند. ار جمله موارد مهم در این قوانین را می توان به  : میزان دمای داخل دستگاه – میزان رطوبت – چرخش دقیق و اتوماتیک تخم ها در دستگاه – عمل تهویه داخلی و چرخش هوای داخل دستگاه نام برد.

انتخاب یک دستگاه خوب که خدمات و گارانتی خوبی هم داشته باشد بسیار مهم می باشد. به شما پیشنهاد می کنیم از شرکت هایی دستگاه جوجه کشی را تهیه کنید که همیشه در دسترس باشند و بتوانید با آنها در ارتباط باشید.

دستگاه های جوجه کشی گروه دماوند یکی از گزینه هایی هست که همیشه در انتخاب اول مشتریان بوده و با ارائه پشتیبانی و خدمات پس از فروش توانسته رضایت مشتریان را جلب کند

یکی دیگر از مهم ترین نکات در آموزش جوجه کشی پرندگان اهمیت مرغ مادر برای تخم نطفه دار هست. یک مرغ مادر باید بر اساس شرایط زیر سنجیده شود.

سن مناسب مرغ مادر برای جوجه کشی – مغذی بودن غذای آن – بررسی پاکیزه بودن بستر مرغ مادر – بررسی تعداد و سلامتی خروس ها.

جوجه کشی بلدرچین به روش سنتی

جوجه کشی بلدرچین به روش سنتی و مصنوعی انجام می شود. اما در اینجا فقط به روش سنتی آن اشاره کوتاهی خواهیم کرد.

یکی از پرندگانی که از نظر سوددهی گزینه خوبی برای جوجه کشی هست بلدرچین می باشد. یکی از ویژگی های بلدرچین ماده تخم گذاری سریع آن در ۴۲ روزگی هست و حدود ۱۸ روز طول می کشد تا به جوجه تبدیل شود.

همچنین این پرنده بر عکس سایر پرندگان به فضای زیادی برای تخم بارور شدن و تخم گذاری نیاز ندارد. این یکی از بهترین خصوصیات این نوع پرنده هست.

اما خیلی باید مراقب جوجه های بلدرچین باشید زیرا در هنگام بیرون آمدن از تخم بسیار ضعیف هستند. این جوجه ها بعد از ۱۵ الی ۲۰ روز می توانند از زیر مادر خود خارج شوند. اما تا قبل از خارج شدن وظیفه نگهداری و خشک کردن و گرم نگه داشتن آنها بر عهده مادر خواهد بود.

البته تمام تخم های بلدرچین تبدیل به جوجه نمی شوند. میتوان گفت فقط حدود ۷۰% تا ۸۰% آنها تبدیل به جوجه می شوند.

جوجه کشی شترمرغ

یکی دیگر از انواع جوجه کشی مربوط به جوجه کشی شترمرغ هست. جوجه کشی این پرنده نیز در ایران به دو روش طبیعی و مصنوعی همانند جوجه کشی بلدرچین انجام می شود.

جوجه کشی شترمرغ

مزیت جوجه کشی طبیعی در کم هزینه بودن و راحت تر بودن آن هست. اما به مراتب صرفه اقتصادی و سودآوری آن به نسبت روش مصنوعی کمتر خواهد بود.

روش طبیعی و روش مصنوعی نسبتا متفاوت هستند در این قسمت به نکات مهم در هر ۲ روش خواهیم پرداخت:

نکات روش طبیعی برای جوجه کشی شترمرغ

 • بهتر است جمع آوری تخم های شترمرغ صبح زود یا در غروب باشد.
 • نگهداری در دمایی بین ۱۵ الی ۲۰ درجه سانتی گراد و به صورت عمودی
 • تعادل در میزان رطوبت هوا بین ۷۵% تا ۸۰% برای تخم ها
 • ثابت نگه داشتن تخم ها در حدود ۱۲ ساعت بعد از حمل و نقل
 • گرم کردن تخم ها قبل از قراردادن داخل دستگاه در دمای ۲۵ درجه سانتیگراد

نکات مهم روش مصنوعی در جوجه کشی شترمرغ به روش مصنوعی

 • حفظ دمای دستگاه در ۲۵ درجه سانتیگراد بدون تغییر
 • حفظ رطوبت داخل دستگاه بین ۲۶% تا ۳۴%
 • در صورتی که دستگاه چرخش خودکار ندارد باید ۳ بار در شبانه روز تخم ها را بچرخانید.
 • مجهز بودن دستگاه به هچر ( نوعی سبد برای قراردادن جوجه ها در آن برای خارج شدن آسانتر جوجه ها از تخم )
 • بررسی جریان هوا که برای هر تخم حدود ۵۰ لیتر در ساعت می باشد.

جوجه کشی بوقلمون

جوجه کشی بوقلمون هم به ۲ صورت طبیعی و مصنوعی انجام می شود. اما در روش طبیعی باید خیلی مراقب تخم ها باشید. زیرا بوقلمون مادر نسبت به دیگر پرندگان مادر نگهداری ضعیف تری از تخم های خود دارند.

با توجه به این قضیه بهتر هست که از روش مصنوعی برای زود بازده بودن و بررسی راحت تر میزان جوجه شدن تخم ها استفاده کرد.

یکی از نکات مهم در جوجه کشی بوقلمون ها میزان دقیق حرارت هست. در صورت عدم بررسی دقیق درجه حرارت مناسب ( ۵/۳۷ درجه ) احتمال جابجا شدن و حتی آب آوری چشم در جوجه ها شود.

تاثیرات افزایش یا کاهش درجه حرارت برای جوجه کشی بوقلمون ها اکثر به هفته دوم برمیگردد. افزایش یا کاهش آن تاثیر مستقیم در میزان جوجه شدن تخم ها دارد.

فاصله بین تخم گذاری تا تولد جوجه ها حدود ۲۸ روز با در نظر گرفتن بیرون آمدن همگی تخم ها در یک روز پیش بینی می شود. میزان رطوبت برای نگهداری تخم ها حدودا بین ۵۲% تا ۵۷% می باشد.

جوجه بوقلمون ها در ۲۱ روز اول تولد به پروتئین زیادی  در زنجیره غذایی خود نیاز دارند. به مراتب این مقدار پروتئین در هفته های آتی مقداری کمتر خواهد شد.

جوجه کشی با دستگاه جوجه کشی

اما بحث اصلی در مورد انواع دستگاه جوجه کشی می باشد. انتخاب یک دستگاه خوب برای جوجه کشی نقش اول را در میزان سود دهی دارد. مطمئنا دستگاه های با کیفیت می توانند سودآوری بیشتری را داشته باشند.

علاوه بر خود دستگاه جوجه کشی باید وسایل مورد نیاز دیگر را هم در کنار آن داشته باشید. هر چقدر که دستگاه شما از امکانات بروزتر برخوردار باشد هم میزان سودآوری و هم زمان سودآوری شما سریع تر خواهد بود.

سایز دستگاه های جوجه کشی بسیار مهم می باشد. به شما پیشنهاد می کنیم ابتدا یک بررسی از خواسته های خود بدست بیاورید و سپس کار خرید بهترین دستگاه با ساز مناسب را انجام دهید.

انواع سایز دستگاه های موجود در بازار داخلی :

 • دستگاه جوجه کشی نیمه صنعتی
 • دستگاه جوجه کشی صنعتی
 • دستگاه جوجه کشی خانگی

 

اما باید دقت کنید که برای به صرفه بودن دستگاه های برای جوجه کشی با هزینه کمتر پیشنهاد ما انتخاب دستگاه صنعتی با ظرفیت بیشتر می باشد.

به شما پیشنهاد می کنیم برای اینکه بتوانید به سوددهی سریع تری برسید حتما از دستگاه های جوجه کشی برای کار خود اقدام کنید و اگر در انتخاب خود نیاز به مشاوره دارید می توانید از متخصصین حوزه دستگاه های جوجه کشی کمک بگیرید.

همچنین می توانید برای بررسی نوع کیفیت دستگاه ها و انتخاب بهترین دستگاه و لیست قیمت انواع دستگاه ها به سایت بلدرچین دماوند مراجعه کنید تا در انتخاب دستگاه جوجه کشی دقت کافی را انجام داده باشید.

دستگاه جوجه کشی دماوند

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

false
true
true

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

true

به کانال ما در تلگرام بپیوندید