معماری
خانه / علم و دانش / روسیه هواوی را در توسعه هارمونی‌اواِس یاری می‌کند
روسیه هواوی را در توسعه هارمونی‌اواِس یاری می‌کند هواوی به‌تازگی گروه تحقیق و توسعه‌ای روسی را به خدمت گرفته است تا این شرکت را در توسعه سیستم‌عامل هارمونی‌اواس (یا هانگ‌مینگ‌اواس در چین) یاری کند. با استناد به گزارش گلوبال‌تایمز (GlobalTimes)، گروه روسی ملحق شده به غول چینی شامل ۱۵۰۰ کارمند است که از مسکو، سنت‌ پترزبورگ و دیگر شهرهای روسیه می‌آیند. این گروه مدت‌زمانی هست که ارتباط نزدیکی با شرکای توسعه هواوی دارند تا باعث شوند نتیجه تحقیقات با «اکوسیستم گوشی همراه هواوی سازگاری بیشتری داشته باشد». چندی پیش، شرکت چینی هارمونی‌اواس ۲.۰ را معرفی کرد، سیستم‌عاملی که قرار است بتای آن در ماه دسامبر پیش رو از راه برسد و خودش نیز زمانی در سال ۲۰۲۱ میزبان گوشی‌های هوشمند باشد. اگرچه تحریم‌های دولت آمریکا تأثیر مستقیمی روی توسعه سیستم‌عامل مخصوص هواوی داشته است، اما این باعث نشده است که شرکت چینی پلتفرم اندروید را کنار بگذارد. برای آنهایی که در جریان نیستند باید گفت که هواوی در سال ۲۰۱۹ به‌ خاطر تحریم‌های اعمال‌شده، دسترسی به سرویس‌های موبایلی گوگل را از دست داد. از آن زمان تاکنون، محدودیت‌ها..

روسیه هواوی را در توسعه هارمونی‌اواِس یاری می‌کند

روسیه هواوی را در توسعه هارمونی‌اواِس یاری می‌کند

هواوی به‌تازگی گروه تحقیق و توسعه‌ای روسی را به خدمت گرفته است تا این شرکت را در توسعه سیستم‌عامل هارمونی‌اواس (یا هانگ‌مینگ‌اواس در چین) یاری کند.

با استناد به گزارش گلوبال‌تایمز (GlobalTimes)، گروه روسی ملحق شده به غول چینی شامل ۱۵۰۰ کارمند است که از مسکو، سنت‌ پترزبورگ و دیگر شهرهای روسیه می‌آیند. این گروه مدت‌زمانی هست که ارتباط نزدیکی با شرکای توسعه هواوی دارند تا باعث شوند نتیجه تحقیقات با «اکوسیستم گوشی همراه هواوی سازگاری بیشتری داشته باشد». چندی پیش، شرکت چینی هارمونی‌اواس ۲.۰ را معرفی کرد، سیستم‌عاملی که قرار است بتای آن در ماه دسامبر پیش رو از راه برسد و خودش نیز زمانی در سال ۲۰۲۱ میزبان گوشی‌های هوشمند باشد.

اگرچه تحریم‌های دولت آمریکا تأثیر مستقیمی روی توسعه سیستم‌عامل مخصوص هواوی داشته است، اما این باعث نشده است که شرکت چینی پلتفرم اندروید را کنار بگذارد. برای آنهایی که در جریان نیستند باید گفت که هواوی در سال ۲۰۱۹ به‌ خاطر تحریم‌های اعمال‌شده، دسترسی به سرویس‌های موبایلی گوگل را از دست داد. از آن زمان تاکنون، محدودیت‌ها بیشتر و بیشتر شده است تا دسترسی شرکت چینی را به فناوری‌های آمریکایی سخت‌تر کند.

در حال حاضر، هواوی با تحریم گسترده دیگری روبه‌رو شده است، تحریمی که تحدید به قطع کردن زنجیره تأمین این شرکت می‌کند. پس از این خبر که گروه روسی در حال کار کردن روی هارمونی‌اوای هستند می‌توان نتیجه گرفت که شرکت چینی در تلاش است تا سیستم‌عامل جدید خود را هرچه زودتر کامل کند، پیش از آنکه به‌طور کامل دسترسی خود به سیستم‌عامل اندروید را از دست بدهد.

لینک منبع

درباره ی سید هادی شریفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس